Priebežné traťové tryskače s horizontálnym valčekovým dopravníkom


Priebežné tryskače s valčekovým dopravníkom sú prevažne používané na tryskanie vstupných hutníckych materiálov, tzn. ideálny na tryskanie plechov a profilov rôznych veľkostí a tvarov. Väčšie priebežné tryskače sú však dokonca schopné otryskať aj zložitejšie zvarence. Tie však musia byť schopné prepravy na valčekovom dopravníku alebo v prípravku.

Veľkosť a výkonnosť tryskača je navrhovaná podľa požiadaviek zákazníka, rovnako tak ako dĺžka a nosnosť valčekového dopravníka.

Vstupujúci tryskaný materiál kontinuálne prechádza kabínou tryskača, kde je automaticky vykonané otryskanie. Metacie zariadenia (turbíny) sú inštalované v optimálnom uhle a rozmiestnení voči tryskanému dielu, tak aby efektívne otryskali požadovaný povrch.

Tryskače sú vybavované zostavou na odstránenie ulpelého abrazíva na otryskanom povrchu. Zostava môže byť tvorená rozhrnovacím závitovkovým dopravníkom, omietacou kefou a zostavou trysiek. Vďaka tomuto systému vyráža z kabíny tryskača bez ulpelého abrazíva.

Pokiaľ je požiadavkou tryskania prvkov náchylných na deformáciu, napr. plech hr. pod 4mm, je nevyhnutné tryskač vybaviť frekvenčným meničom metacích kolies, ktorý zaistí zníženie razancie tryskania a tým zamedzíme deformácii tryskaného materiálu.

Danú technológiu sme aplikovali napr. v týchto realizáciách

RÝCHLE KONTAKTY

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+420 577 018 482

Spolmont s.r.o.