Príslušenstvo pre tryskacie zariadenia


Vďaka našim viac ako 20-ročným skúsenostiam v tomto odvetví u nás nájdete najvhodnejšie a najskúsenejšie príslušenstvo. Príslušenstvo je kompatibilné s väčšinou domácich a zahraničných zariadení na tryskanie. V našom e-shope si môžete vybrať zo širokej ponuky príslušenstva. Ak si nie ste istí svojím výberom, obráťte sa na naše obchodné oddelenie.

Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky príslušenstva pre mobilné tryskacie zariadenia typu ABS, WIN. Príslušenstvo je kompatibilné aj s inými typmi a značkami, ako sú (Strahlmeister, Clemco a iné).

 • TRYSKACÍ HADICE

  Tryskacia hadica je špeciálna hadica, cez ktorú sa pod tlakom prepúšťa abrazívny materiál. Na trhu je niekoľko druhov týchto hadíc, ale naša spoločnosť používa výlučne hadice na otryskávanie, ktoré majú vysokú odolnosť, dobrú pružnosť a nižšiu hmotnosť a ktoré sme sami otestovali v našich zariadeniach na otryskávanie, a teda vychádzajú z našich skúseností. Tieto parametre potom pomáhajú maximalizovať efektivitu práce.

  Hadice na tryskanie máme na sklade v najbežnejších veľkostiach 13/27 mm, 19/33 mm, 25/39 mm, 32/48 mm a 48/56 mm. Hadice na tryskanie sa vyrábajú a skladujú v 40 m zvitkoch a dodávajú sa v požadovaných dĺžkach s možnosťou predĺženia viacerých hadíc pomocou spojok. To umožňuje dosiahnuť ľubovoľnú dĺžku hadice.

 • KONTROLNÁ HADICA NA OTRYSKÁVANIE PRE SVORKY

  Na ovládanie otryskávania sa používa riadiaca vzduchová hadica. Najčastejšie je pripojená k hadici na otryskávanie a spája ovládacie svorky s hlavným vzduchovým ventilom. Je to dvojité vedenie s priemerom 2*6,3 mm a vyrába sa a skladuje sa v 50-metrových zvitkoch. Potom sa dodáva v požadovaných dĺžkach s možnosťou predĺženia viacerých hadíc pomocou kovových rýchlospojok. Takto je možné dosiahnuť hadice ľubovoľnej dĺžky.

 • VZDUCHOVÁ HADICA PRE OCHRANNÚ MASKU

  Vzduchová hadica k ochrannej maske slúži na prenos čistého vzduchu z filtra s aktívnym uhlím do ochrannej masky. Vzduchová hadica sa vyrába a skladuje v 50-metrových zvitkoch a dodáva sa v požadovaných dĺžkach s možnosťou predĺženia viacerých hadíc pomocou kovových rýchlospojok. Takto možno dosiahnuť ľubovoľnú dĺžku hadice.

 • TRYSKACIE KLIEŠTE

  Ovládacie svorky sa používajú na diaľkové ovládanie procesu otryskávania. Tieto kliešte sú základným ovládacím a bezpečnostným prvkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej tryskacej jednotke. Zabezpečujú bezpečné diaľkové zapínanie a vypínanie hlavného vzduchového ventilu. Sú nainštalované na konci tryskacej hadice v blízkosti trysky.

 • TRYSKA

  Tryska je veľmi dôležitým prvkom v systéme tryskania, pretože spôsobuje zrýchlenie abrazíva. Je veľmi dôležité používať dýzu s vysokým výkonom a životnosťou, pretože spotreba stlačeného vzduchu je pri tryskaní najdrahšou položkou.

  Informujte sa o životnosti trysky, ktorú používate, a dbajte na včasnú výmenu trysky, pretože len tak bude vaše tryskanie čo najefektívnejšie. Akonáhle totiž tryska prekročí svoju životnosť, vnútorná rampa sa začne deformovať a abrazívum sa začne spomaľovať.

  Na otryskávanie teda spotrebujete oveľa viac vzduchu => zvyšujú sa prevádzkové náklady!

  Obráťte sa na naše obchodné oddelenie, ktoré vám ochotne poradí s výberom správnej trysky pre vašu aplikáciu, či už otryskávate prerušovane alebo nepretržite!

  S rastúcim priemerom trysky sa zvyšuje aj výkonnosť tryskania vo vzťahu k tlaku vzduchu a tlaku, tryska je dôležitou súčasťou príslušenstva, a preto by sa pri výbere trysky mala venovať zvýšená pozornosť. Spoločnosť Spolmont je dodávateľom vysokokvalitných a výkonných trysiek, trysiek rôznych typov a veľkostí podľa požadovanej aplikácie tryskania a použitého abrazíva. Veľkosť trysky určuje výkonnosť tryskania na m2 /hod.

 • DRŽIAK NA TRSTINU

  Ide o spojovací prvok tryskacej hadice a dýzy. Vysokokvalitný PU materiál zaručuje dlhú životnosť. Z jednej strany sa držiak trysky jednoducho nasadí na tryskaciu hadicu a upevní sa priloženými skrutkami. Z druhej strany je držiak vybavený závitom s hrúbkou 50 mm, ktorý je kompatibilný na montáž rôznych priemerov dýz. Držiaky trysiek sa ponúkajú v rôznych veľkostiach.

 • OCHRANNÁ MASKA NA TRYSKANIE

  Ide o ochranný prvok, ktorý obsluha používa počas tryskania vzduchom. Všetky naše chrániče sa dodávajú kompletné, t. j. vrátane ochrannej vesty, pripojovacej vzduchovej hadice, regulačného ventilu, kukly na krk a sú vybavené štítkami. Výberom správnej ochrannej masky môžete zvýšiť výkon pracovníka. Z našich dlhoročných skúseností odporúčame ochrannú masku NOVA 3, ktorá vyniká vysokým komfortom, nízkou hmotnosťou, veľkým priezorníkom a vysokou mierou eliminácie hluku! Ochrannú masku NOVA 3 je možné vybaviť aj LED osvetlením alebo rádiokomunikačným systémom, čo prispieva k vyššej bezpečnosti pracovníka. Z hygienických dôvodov by mal mať každý pracovník svoju vlastnú ochrannú masku. Obráťte sa na naše obchodné oddelenie, ktoré vám ochotne poradí s výberom najvhodnejšej masky.

  Nie sú to len vysokokvalitné masky na otryskávanie "Panorama" s panoramatickým zorníkom alebo "ZCH" s obdĺžnikovým zorníkom. Aj ochranná maska typu NOVA3 spĺňa najvyšší trend.

  Ochranná maska sa dodáva s "bisonylovou" pláštenkou (vestou), spojovacou hadicou s regulačným ventilom, šatkou na krk a štítkami. Každý operátor by mal mať z hygienických dôvodov vlastnú ochrannú masku. Ako ochranný odev pod masku sa odporúča kombinéza z kože/nylónu/bavlny (TP 11).

 • AF FILTER S AKTÍVNYM UHLÍM

  Používa sa na filtrovanie vzduchu privádzaného do ochrannej masky. Filter je pripojený k prívodu stlačeného vzduchu a ďalej je pripojený k ochrannej maske. Je dôležitou súčasťou ochranného vybavenia pracovníka.

  Filter AF je vybavený vymeniteľnou kazetou s aktívnym uhlím, ktorú je potrebné pravidelne meniť, aby sa zabezpečila kvalita a čistota vzduchu. Inovatívny filter s väčšou kazetou s aktívnym uhlím zaisťuje dlhšiu životnosť a šetrí častejšie výmeny filtračných kaziet.

 • SPOJKY NA PRIPOJENIE HADÍC

  Hadicové spojky sa používajú na pripojenie hadíc. Sú k dispozícii v dvoch typoch

  1. so závitom na montáž na tryskaciu jednotku
  2. bez hadicového závitu
 • KLIMATIZÁCIA VORTEX

  Je to spoľahlivý pomocník pri "ohrievaní" a "ochladzovaní" vzduchu privádzaného do ochrannej masky. Klimatizačná jednotka "VORTEX" je založená na jednoduchom princípe prúdenia vzduchových častíc a bez potreby ďalších prevádzkových nákladov. Pripevňuje sa na pás ochrannej masky a reguluje teplotu v teplotnom spáde +- 15 °C.

  Ak poskytnete obsluhe tryskacieho stroja väčší komfort, obsluha sa vám odvďačí vyšším výkonom.

 • KOŽENÝ OVERAL NA TRYSKANIE

  Kombinézy na tryskanie (s kvalitnou kožou na otvorených plochách) sú k dispozícii vo veľkostiach 54 - 60 a sú vhodným príslušenstvom najmä pre tryskacie boxy, v ktorých sa odráža abrazívne tryskanie. Je súčasťou osobnej ochrany obsluhy tryskacieho zariadenia.

Závislosť spotreby stlačeného vzduchu od veľkosti dýzy:

Nepodceňujte správny výber kompresorovej jednotky. Nejde len o množstvo, ale aj o kvalitu vzduchu. Dnešné moderné kompresory vám ušetria peniaze. Pred kúpou tryskacej jednotky nás kontaktujte, poradíme vám s výberom vhodného kompresora pre vaše potreby.

Kapacita tryskacieho boxu

Menšie otryskávacie boxy s používaním 1-3 hodiny/deň
Štandardné otryskávacie boxy
Veľké otryskávacie boxy s požiadavkou na vysokú kapacitu otryskávania Požiadavka na stlačenie vzduchu / tlak min. 6Ba

275 m3/hod *
400 – 470 m3/hod *
470 m3/hod a výše*

* Minimálna požiadavka na prevádzku tryskacieho boxu vrátane filtračného zariadenia je 275 m3/hod. V tomto prípade sa však môže použiť len tryska s vnútorným Ø 6,4 mm a tryskacia hadica s vnútorným Ø 25 mm. V najbežnejších prípadoch sa však navrhuje výkon kompresora približne 400 - 470 m3/hod. V takom prípade možno použiť viac typov trysiek a Ø dýz a tryskanie sa stáva efektívnejším. Ak je potrebné otryskávať veľké plochy, napr. oceľové kontajnery, vagóny atď. spotreba stlačeného vzduchu sa vždy "šije na mieru" podľa požiadaviek zákazníka.

S opotrebovaním dýzy sa zvyšuje spotreba vzduchu pri danom tlaku.

RÝCHLE KONTAKTY

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+420 577 018 482

Spolmont s.r.o.