Zariadenia na kontinuálne otryskávanie a závesné stroje


Závesné tryskacie stroje umožňujú kontinuálne tryskanie výrobkov, ktoré sú zavesené na hornom dopravníku pomocou závesných rámov s premenlivou dĺžkou a typom závesu.
Väčšie typy kontinuálnych otryskávačov umožňujú otryskávanie veľkých konštrukcií na závesoch. Pohyb závesov zabezpečuje štandardný priebežný dopravník, ale môže byť aj automatizovaný - napr. pomocou dopravníka Power & Free (P&F) a prepojený s inými technológiami povrchovej úpravy.

Závesný kontinuálny tryskací stroj je vždy navrhnutý tak, aby sa dosiahla hospodárna prevádzka s optimalizovaným umiestnením tryskacích kolies. Obrobok je tak pri pohybe kontinuálne otryskávaný zo všetkých strán a uhlov. Nastavením otryskávacích turbín a ich konštrukcie sa zabezpečí najoptimálnejšie otryskanie celého povrchu dielca na požadované parametre (čistota Sa alebo drsnosť povrchu Rz).

  • Filtračná jednotka je spojená s prúdnicou vzduchovým potrubím, ktoré sa vyrába v našom výrobnom závode - divízii HVAC. Tým je zabezpečené komplexné riešenie všetkých častí vrátane kvalitného prepojenia technologických celkov

Tieto tryskacie zariadenia s priebežným výstupom nad hlavou sa často dopĺňajú o fúkaciu alebo ručnú striekaciu kabínu. Inštalácia tejto kabíny zabezpečuje dokonalé otryskávanie alebo konečnú úpravu výrobkov so zložitejšími tvarovými charakteristikami.

ZÁVESNÉ TRYSKACIE ZARIADENIA S DRÁHOU "Y", "O" ALEBO "I"

Vrchné tryskače sa vyrábajú v širokej škále veľkostí a výkonnostných variantov podľa požiadaviek zákazníka.
Ide o tryskače, ktoré sú najuniverzálnejšie. Vďaka ich širokému rozsahu a vysokému výkonu sa používajú nielen na kusovú, ale aj na hromadnú výrobu. Používajú sa v priemyselných odvetviach, ako napr:

  • kovárne
  • zlievarne
  • výroba oceľových konštrukcií a zváračiek
  • sektor hliníka
  • automobilový priemysel
  • mnohé ďalšie

Automatickým doplnkom našich tryskačov je inštalácia pneumaticky otváraných/zatváraných dverí. Všetko je riadené automaticky pri spustení a zastavení tryskania s možnosťou prepnutia do manuálneho režimu.
Tieto tryskače sú najčastejšie vybavené jedným alebo dvoma hákmi, na ktoré sa zavesí jeden veľký alebo niekoľko menších dielov, aby sa maximálne využil priestor kabíny stroja.

Ak sa tryskajú ťažšie diely, môže byť tryskací stroj vybavený el. Tryskací stroj môže byť vybavený riadeným zdvihákom. Ten je vybavený pohonmi zdvihu, chodu a otáčania. Tento zdvihák potom uľahčuje obsluhu tryskacieho stroja a zvyšuje tak produkciu.

V prípade inštalácie tryskacieho stroja v zlievarni s prítomnosťou zlievarenského piesku na odliatkoch je tryskací stroj štandardne vybavený aj dvojstupňovým magnetickým separátorom, ktorý zabezpečuje odstránenie nežiaduceho piesku, ktorý výrazne znižuje životnosť nielen tryskacích turbín, ale všetkých častí stroja.

Ak sa vyžaduje otryskávanie prvkov náchylných na deformácie, môže byť otryskávací stroj vybavený frekvenčným meničom otryskávacích kolies, ktorý zabezpečuje zníženie dráhy otryskávania.

RÝCHLE KONTAKTY

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+420 577 018 482

Spolmont s.r.o.